piątek, 22 czerwca 2012

Niekryty Krytyk

„Lawina niekonwencjonalnego spojrzenia na rzeczywistość", „Człowiek, który rozbawia, a zarazem zmusza do refleksji", „Błyskotliwy mistrz ciętej riposty"

Tak wyraża się o Nim internetowa społeczność, krytycy i dziennikarze. Dwudziestoośmioletni magister, mieszkaniec Poznania. Niekwestionowany mistrz w swojej dziedzinie. Na youtubie koczuje od  2006 roku, a czas tam spędzony z roku na rok przynosił nowe pomysły i efekty jego pracy. Ja zaraziłam się Nim w 2010 roku dzięki jego autorskiemu filmowi z serii "Przemyślenia Niekrytego Krytyka", w którym to przypomniał nam o Akademii Pana Kleksa. Z filmu na film stawał się co raz bardziej popularny, (no i może trochę grubszy, o czym sam z dystansem i śmiechem wspomina w kolejnym filmie "Niekryty Krytyk ocenia: Niekryty Krytyk"). Dziś Maciej Frączyk jest autorem kilku serii programu:
- Przemyślenia Niekrytego Krytyka
- Niekryty Krytyk ocenia
- To było coś!
- W dwóch słowach
- Niekryty Krytyk i przyjaciele
Pierwowzór programu jest oczywiście znany nie od dziś - wiadomo, że Maciek inspirował się na programie Nostalgia Critic. W związku z powyższym, idąc w ślady swojego idola, wystosował w 2011 roku bitwe Videoblogów ze znanym ulicznym show - Matura to bzdura - co przyniosło mu kolejnych fanów i jeszcze większą popularność. Frączyk jest również założycielem sklepu internetowego www.modern-retro.net oraz "bookiatrą" w internetowej księgarni www.bookiatryk.pl.

Chcąc urozmaicić swoją działalność, Krytyk wprowadził niedawno do jednego z odcinków współprowadzącego - kukiełkę, której głos został dodany w postprodukcji, a imie będzie ujawnione dopiero w kolejnym filmie z jej udziałem. Tak czy inaczej show nie przestaje nas zadziwiać, a jego autor bynajmniej sie nie cierpi na brak pomysłów i wyjałowienie języka. Aktualnie podobno pracuje też nad małą papierową pociechą - "pierwszą papierową wersją Niekrytego Krytyka".

Osobiście uważam Niekrytego za geniusza, który nie tylko ma silną osobowość i charakter, ale w dodatku ogromny talent, który potrafi odpowiednio wykorzystać. W końcu niewielu z nas potrafiłoby i odważyłoby się (między wierszami ironii i żartów o narządach płciowych) umieszczać swój światopogląd.

Krytyk to człowiek, który potrafi rozbawić w najbardziej parszywy dzień. Daje nam świetny dowód na to, że chcieć - znaczy móc.

A Wy co o Nim sądzicie? Zapraszam do dyskusji niżej - w komentarzach.Niekryty Krytyk ocenia: Niekryty Krytyk


10 komentarzy:

 1. Uwielbiam jego filmiki, na każdym wręcz leje ze śmiechu . Facet ma charyzmę i umie to wykorzystać :D

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo go lubie, ale ostatnio wybiera nieatrakcyjne tematy dla mnie ;p ostatni świetny film to według mnie kevin sam w domu, muminków nie lubie ani tych wszytskich rzeczy ktore były pozniej ;p


  Zapraszam na bloga http://aleeexsmile.blogspot.com/ gdzie trochę o Euro, ale z perspektywy dziewczyny.

  OdpowiedzUsuń
 3. Idę do Technikum .:)) Jestem z Rumi, a Ty ?:)

  OdpowiedzUsuń
 4. hmmm Najlepiej poszły mi humanistyczne! Potem języki.
  Ale do mojej szkoły jest mały nabór ,więc spokojnie się dostanę :))
  A jak u Ciebie z testami ?:D

  OdpowiedzUsuń
 5. Na pewno się dostaniesz. A składasz do Liceum ?:D

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak byś dodawała post u góry masz :
  Edytuj strony Klikasz w to, i masz Nowa strona :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię jego humor i filmy :D

  OdpowiedzUsuń